Irākas armija pietuvojusies Mosulai
Irākas armija turpina uzbrukumu Mosulas virzienā. Īpašo uzdevumu vienības ieņem pozīcijas tikai astoņu kilometru attālumā no "Daīš" jeb tā sauktās "Islāma valsts" džihādistu kontrolētās pilsētas centra. 

Armijas pārstāvji informē, ka jau tuvākajā laikā plānots uzbrukums diviem ciematiem, kas pavērs ceļu uz pilsētu.

Militārā aviācija turpina uzlidojumus "Daīš" kaujinieku pozīcijām, savukārt artilērija apšauda ienaidnieka militārās tehnikas konvojus.

Par vairāku ciematu ieņemšanu ziņo arī irākiešu paramilitārie formējumi. To kaujinieki arī cenšas pārraut islāmistu apgādes ceļus, kas Mosulu savieno ar Sīriju.

Tomēr oficiālās Bagdādes un regulārās armijas attieksme pret šīm militārajām aktivitātēm ir neviennozīmīga. Formējumos vadošā loma ir Irānas atbalstītajiem šiītu kaujiniekiem, savukārt Mosulu pārsvarā apdzīvo sunnīti.

Jau ziņots, ka ofensīva Irākas otrās lielākās pilsētas Mosulas atkarošanai no grupējuma"Daīš" kaujiniekiem sākās17.oktobrī un tajā iesaistīti desmitiem tūkstoši karavīru. Mosulas ieņemšana var prasīt nedēļas vai pat mēnešus. 

Kamēr Irākas spēki virzās uz Mosulu, rietumvalstīs jau tiek runāts par ofensīvu pret džihādistu bastionu Sīrijā - Rakas pilsētu.


RAKSTIET ATBILDI VAI KOMENTĀRU