Ziņas medijos laika posmā no 19.04 – 22.04

19.04.2016.

«Daesh» jaunas meitenes «paaugstina» no sievas uz pašnāvnieces statusu

Simtiem sieviešu cīnās teroristiskā grupējuma «Daesh» jeb «Islāma valsts» pusē Lībijā – daudzas kā teroristes pašnāvnieces, pēc tam, kad «paaugstinātas» no sievu statusa, vēsta «Mirror».

Islāma valsts plānojot asiņainus teroristu pašnāvnieku uzbrukumus Eiropas pludmalēm

Kā ziņo Vācijas mediji, atsaucoties uz avotiem valsts drosības dienestos, teroristiskā organizācija “Islāma valsts” plāno veikt terora aktus populārās Eiropas pludmalēs. Pirmkārt, runa esot par Itālijas, Spānijas un Francijas piekrasti.

Turcijas armija likvidējusi 32 Islāma valsts kaujiniekus

Turcijas armija Irākas ziemeļos likvidējusi 32 džihādistu grupējuma Islāma valsts kaujiniekus, vēsta Turcijas mediji.

20.04.2016.

ISLĀMA VALSTS RINDĀS CĪNĀS KAUJINIEKI NO 70 VALSTĪM

Džihādistu grupējuma “Islāma valsts” rindās cīnās kaujinieki no 70 valstīm, paziņojuši pētnieki, ziņo LETA-AFP.

Šī informācija iegūta no kāda džihādistu pārbēdzēja, kurš ASV telekanālam NBC nodeva apmēram 11 000 personu failu, lai arī vairāk nekā pusē no tiem informācija par vienu cilvēku uzrādīta atkārtoti.

NATO eksperti: Islāma valsts varētu veikt kodoluzbrukumus Eiropai

Teroristiskais grupējums “Islāma valsts” aktīvi mēģina iegūt bioloģiskos un kodolmateriālus, ir pārliecināti NATO eksperti. Par to trešdien ziņo Independent.

 

21.04.2016.

ASV armijas kapteinis Irākā palīdzējis izjaukt Dānijas skolas spridzināšanu

ASV armijas kapteinis Irākā Bredlijs Grimms ir palīdzējis izjaukt Dānijas skolas spridzināšanas plānu pēc tam, kad viņš uzzināja svarīgas šā plāna detaļas no dokumentiem, kas bija iegūti no ekstrēmistiem, trešdien paziņoja ASV Aizsardzības ministrija.

Lielbritānijas parlaments aicina valdību atzīt Islāma valstszvērības par genocīdu

Lielbritānijas parlaments trešdien atbalstījis aicinājumu valdībai atzīt teroristu grupējuma Islāma valsts uzbrukumus minoritātēm Irākā un Sīrijā par genocīdu.

Francijas aizsardzības ministrs pieļauj ‘Daesh’ izskaušanas iespēju

video

Francijas aizsardzības ministrs pieļauj Islāma valsts izskaušanas iespēju

Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns ceturtdien pauda piesardzīgu optimismu par džihādistu grupējuma “Islāma valsts” sakāvi, pieļaujot iespēju, ka šis grupējums var tikt izskausts.

22.04.2016.

Izskaitļots vidējais «Daesh» karotāja profils

Vīrietis, 26 gadi, neprecējies, labi izglītots, bet nav Korāna eksperts – šāds ir teroristiskā grupējuma «Daesh» jeb «Islāma valsts» vidējais cīnītāja apraksts, vēsta «Independent», kas izpētījis nopludinātos grupējuma dokumentus.

«Islāma valsts» franču gūstekņi identificē vienu no Briseles lidostas spridzinātājiem

Vairāki Sīrijā sagūstītie francūži identificējuši Nadžimu Lāšravi, kurš uzspridzinājās Briseles lidostā, kā vienu saviem apsargiem teroristu grupējuma «Islāma valsts» gūstā, piektdien atklāja izmeklēšanai tuvu stāvoši avoti.


RAKSTIET ATBILDI VAI KOMENTĀRU