Preses konference Rīgā,kas notika šā gada 31.03

PAFI: Ir nepieciešama jauna pieeja cīņā pret DAESH un citiem teroristiskiem grupējumiem, kas darbojas Irākā.

Šīs metodes, kuras pielieto cīņā pret Daesh šobrīd, tās nedarbojas!

Šā gada 31.martā Miera vēstnieki Irākā (PAFI) rīkoja preses konferenci Rīgā, viesnicā Astor, lai vērstu sabiedrības uzmanību Irākas valsts ārkārtes situācijai.

Konferencē uzstājās PAFI prezidents Šeihs Jamal al-Dhari un PAFI politikas analītiķe Dace Peipiņa. Konferencē piedalijās arī PAFI valdes priekšsēdētāja HARITA Tohme. Konferenci apmeklēja arī citas augstas amatpersonas no ASV, Eiropas, kā arī daudzi Latvijas mediju pārstāvji.

Šeihs Jamal al-Dhari ir al-Zoba cilts līderis Irākā. Viņš uzsvēra sistēmiskos trūkumus Irākas valsts valdībā un starptautiskā sabiedrībā, lai risinātu terorisma jautājumu Irākā. “Šobrīd ISIS plūc laurus Irākā un tas koordinē teroristu uzbrukumus visos Tuvajos Austrumos un arī Eiropā. Pašreizējā situācija ilgāka vairs nav pieļaujama, pamatiedzīvotāji tiek turēti drupās, kuras kontrolē Daesh. Visapkārt ir bads, izplatās slimības un ir augsta cilvēku mirstība, kuri ir cietuši no Daesh varmācības. Pilsētas, kas ir atbrīvotas no Daesh (ISIS), tās ir pilnībā iznīcinātas. Vairāk nekā 80% no Ramadi pilsētas tika iznīcināta tās atbrīvošanas laikā. Ramadi atjaunošana prasīs daudzus gadus un milzīgus finansiālos ieguldījumus, lai šajā pilsētā atgrieztos dzīvība.”savā runā atzīmēja Šeihs Jamal al-Dhari.

Šeihs Jamal al-Dhari izskaidroja daudzus jautājumus, kas veicina ISIS darbību, kā arī samilzušās problēmas Irākas valstī: “Irākas valdība ir pierādījusi sevi ka tā nespēj apkarot DAESH grupējumu. Premjerministra Haider al-Abadi vadītā valdība ir korumpēta un pilna ar nekompetentiem politiskiem pārstāvjiem vadībā. Šo valdību atbalsta politiķi no Irānas, kā arī no Daesh ( ISIS) teroristiskā grupējuma.

PAFI uzskata, ka politiskā reforma ir būtiska, lai novērstu terorisma draudus, lai mazinātu ciešanas visai Irākas tautai.

“Neskatoties uz problēmām ko Irāka piedzīvo, mēs varam veikt reālus, taustāmus pasākumus, lai atrisinātu šos jautājumus. Irākieši ir gatavi sanākt kopā un pārvarēt šos grūtos laikus un uzdevumus. Lai sasniegtu mūsu izvirzītos mērķus mums būs nepieciešams atbalsts no starptautiskās sabiedrības. Šī ir mana misija, un tas ir iemesls, kāpēc es nodibināju PAFI, “savā runā uzsvēra Šeihs Jamal al-Dhari.

Preses konferencē tika paziņots par gaidāmajām PAFI konferencēm: “Defeating Daesh and reforming Iraq”, kas notiks šā gada 14. jūnijā Rīgā.

Šajā konferencē “Defeating Daesh and reforming Iraq” – Rīgā pulcēs partnerus no ASV, Eiropas un Tuviem Austrumiem, lai sniegtu risinājumus par problēmām, ar kurām saskaras Irākas tauta pašlaik, kā arī attīstīt Nacionālo izlīguma procesu.

Tāpat preses konferencē tika paziņots par simpoziju, kas notiks šā gada 19 – 20 aprīlī Romā, Itālijā. Simpozija mērķis ir vērsts uz Mosulas Dambja Krīzes risināšanas iespējām.Vēl preses konferencē tika diskutēts par pašreizējo Mosulas Dambja kritisko stāvokli. PAFI mudina starptautisko sabiedrību atzīt par aktuālu Mosulas Dambja krīzes jautājumu un meklēt ātrākus risinājumus tā kritiskā satāvokļa novēršanai.

Mosulas Dambis atrodas Ziemeļrietumu Irākā 60 km uz ziemeļiem no Mosulas, Tigras upes krastā. Tas ir ceturtais lielākais dambis visos Tuvajos Austrumos ar vairāk nekā 11110000000 kubikmetru ūdens tilpni.  Mosulas Dambis nodrošina kritisko apūdeņošanu, kontrolē plūdu iespējamību un hidroenerģiju Irākas ziemēlaustrumos. Mosulā dzīvo 1.47 miljoni iedzīvotāji ( pēc ASV vēstniecībā esošās informācijas ), bet dambja sabrukšanas gadijumā ies bojā vismaz 500.000 iedzīvotāju.


RAKSTIET ATBILDI VAI KOMENTĀRU