Ziņas Medijos laika posmā no 12.04 – 15.04.2016

12.04.2016.

Francijas aizsardzības ministrs: Irākas spēki aplenc Mosulu

Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns otrdien paziņoja, ka Irākas spēki ar ASV vadītās koalīcijas gaisa triecienu atbalstu cenšas ielenkt džihādistu grupējuma “Islāma valsts” sagrābto Mosulu, gatavojoties kaujai par tās ieņemšanu.

Vācija strādā pie plāna, kā nepieļaut islāmistu iefiltrēšanos armijā

Vācijas Aizsardzības ministrija gatavo likumprojektu, lai nepieļautu, ka armijā iefiltrējas islāmisti, kas vēlas apgūt militārās prasmes un vēlāk lietot tās «Islāma valsts» un citu ekstrēmistu grupējumu rindās.

Bijušie Daesh kaujinieki: Islāma valstij vienkārši patīk griezt galvas

Divi bijušie Taliban biedri, kas paši brīdi arī skaitījušies Islāma valsts rindās, intervijā CNN atklājuši, kāpēc nolēmuši pamest teroristisko organizāciju. Abus vīrus kas ir rūdīti kaujinieki, nepatīkami pārsteigusi Islāma valsts brutalitāte – viņu mērķis nav islāma nostiprināšana, bet vardarbība vardarbības pēc, viņu teikto atstāsta Diena.

Austrālijā ‘Daesh’ atbalstītājs kameras biedram galvā ar nazi iegriež islāmistu mantru

Kāds austrāliešu cietumnieks, kurš atbalsta islāmistu grupējumu “Daesh” (“Islāma valsts”), sava kameras biedra galvā ar nazi iegriezis islāmistu mantru, vēsta raidsabiedrība BBC.

UNESCO sniegs atbalstu teroristu grupējuma Daesh izpostītajai Palmīrai

UNESCO sniegs atbalstu teroristu grupējuma Daesh nopostītās senpilsētas Palmīras atjaunošanā, piesaistot vairākus ārvalstu speciālistus.

13.04.2016.

Pentagons: pirmā fāze kampaņā pret ‘Daesh’ ir pabeigta

ASV vadītā koalīcija cīņā ar džihādistu grupējumu “Daesh” (“Islāma valsts”) Sīrijā un Irākā ir veiksmīgi pabeigusi operāciju pirmo fāzi, trešdien paziņoja ASV armijas pārstāvis sakariem ar presi, Bagdādē bāzētais pulkvedis Stīvs Vorens.

«Islāma valsts» strauji zaudē atbalstu starp jauniešiem

Ņemot vērā sabiedriskā viedokļa aptauju, teroristiskais grupējums «Islāma valsts» strauji zaudē atbalstu starp arābu jauniešiem un meitenēm, raksta «The Washington Post».

«Islāma valsts»: Briseles spridzinātāji sarūpējuši ieročus Parīzes slaktiņam

Ieročus un spridzekļus Briseles un Parīzes teroraktiem sarūpēja brāļi Halids un Ibrahims el Bakrauī, kas paši uzspridzinājās Briseles lidostā un metro, trešdien paziņoja džihādistu grupējums «Islāma valsts».

Medijs: Tiek gatavots «plāns B» gadījumam, ja neizdodas pamiers Sīrijā

Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) un tās partneri Tuvajos Austrumos izveidojušas plānu, kas paredz mērenās opozīcijas apbruņošanu ar smagajiem ieročiem gadījumā, ja pamiers valstī netiks īstenots. Par to laikrakstam «The Wall Street Journal» pavēstījuši ASV un citu valstu ierēdņi.

Puse no Irākas deputātiem rīkoja demonstrāciju, prasot valdības maiņu

Kopumā protestu akcijai pievienojās 171 no 328 deputātiem. Vairāk nekā puse no Irākas parlamenta pārstāvjiem paziņoja par pievienošanos demonstrācijai. Kā tika ziņots trešdien satelīta kanālam “Al Sumar”, viņu prasības ir mainīt visu valsts vadību: priekšsēdētāju, premjerministru un parlamenta spīkerus.

ISIS kaujinieki Irākā atkāl iznīcināja seno relikviju

Teroristu organizācija “Islāma valsts” Irākā iznīcināja, būvēto pirms vairāk nekā 2 tūkstošiem gadiem, arhitektūras pieminekli, kas atrodas netālu no Mosulas pilsētas. Par to ir teikts The Independent ziņojumā.

14.04.2016.

Obama: «Islāma valsts» zaudē – Irākā un Sīrijā pārgājuši aizsardzībā

Džihādistu grupējums «Islāma valsts» Irākā un Sīrijā ir pārgājis aizsardzībā un «viņu lieta ir zaudēta», trešdien pēc tikšanās ar Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) vadītājiem un citām drošības jomas amatpersonām paziņoja ASV prezidents Baraks Obama.

Latvijā ieradušies 15 bēgļi no Sīrijas un Irākas

Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros trešdien, 13.aprīlī, uz Latviju no Grieķijas pārvietotas piecpadsmit personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā septiņi nepilngadīgi bērni. Patvēruma meklētāji ieradās Latvijā vēlā trešdienas vakarā un patlaban atrodas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

ASV prezidents: Islāma valsts lieta ir zaudēta

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” Irākā un Sīrijā ir pārgājis aizsardzībā un “viņu lieta ir zaudēta”, trešdien pēc tikšanās ar Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) vadītājiem un citām drošības jomas amatpersonām paziņoja ASV prezidents Baraks Obama.

ASV prezidents: Džihādistu grupējums «Daīš» pārgājis aizsardzībā

Džihādistu grupējums “Daīš” sagrābtajās teritorijās Irākā un Sīrijā ir pārgājis aizsardzībā. Tā pēc sarunām ar Centrālās izlūkošanas pārvaldes un citu drošības iestāžu vadītājiem paziņojis ASV prezidents Baraks Obama.

15.04.2016.

Irākas armija atguvusi Hītas pilsētu


RAKSTIET ATBILDI VAI KOMENTĀRU