Ziņas Medijos laika posmā no 15.04 – 19.04.2016

15.04.2016.

Irākas spēki atkaro ‘Daesh’ ieņemto Hītas pilsētu

Irākas karavīri pēc nedēļām ilgušām kaujām pret grupējuma “Daesh” (“Islāma valsts”) kaujiniekiem ceturtdien ir atguvuši stratēģiski nozīmīgo valsts rietumu pilsētu Hītu, vēsta raidsabiedrība BBC.

Islāma valstu samitā Irāna nosodīta par atbalstu terorismam

Islāma valstu samitā piektdien Stambulā Irāna izpelnījusies nosodījumu par terorisma atbalstīšanu un jaukšanos citu valstu iekšējās lietās.

16.04.2016.

Drošības pētnieks Ahmeds Hašims: «Islāma valsts» ir kā fēnikss

Profesors stratēģiskās pētniecības jomā S. Radžaratnama starptautisko pētījumu skolā Nanjangas Tehnoloģiju universitātē Singapūrā Ahmeds Hašims intervijā Latvijas Radio atzīst, ka teroristu uzbrukumi Eiropā vēl notiks, un islāmistu grupējums “Islāma valsts” ir kā fēnikss, kas nozīmēs ilgu un ciklisku cīņu.

18.04.2016.

ASV Irākā dislocēs papildu spēkus, paziņo Kārters

ASV dislocēs Irākā papildu spēkus un atbalstīs šīs valsts armiju ar saviem “Apache” helikopteriem, pirmdien paziņojis ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters.

Kurdu un ASV spēki vienotā operācijā nogalinājuši vienu no ‘Daesh’ līderiem

Kurdu pretterorisma spēku un ASV īpašo uzdevumu vienības vienotās operācijas laikā nogalināts viens no teroristiskā grupējuma “Daesh” (“Islāma valsts”) līderiem, atsaucoties uz kurdu amatpersonu paziņojumu, vēsta raidsabiedrība ”Vice”.

“Islāma valsts” mazgadīgā bendes atklāsmes

Bērnu un pusaudžu vervēšanai un “smadzeņu skalošanai” grupējumā “Islāma valsts” tiek pievērsta ļoti liela uzmanība. Life.ru žurnālisti tikušies ar bērnu militāro nometņu audzēkni, kuru mācījuši nogalināt “neticīgos”.

Pentagona vadītājs, iepriekš nepaziņojot par savu vizīti, ierodas Irākā

Pentagona vadītājs Ashton Carter ieradās Irākas galvaspilsētā Bagdādē, iepriekš par to nevienam nepaziņojot. Vizītes mērķis ir tiksies ar Irākas premjerministru Haider al-Abadi un aizsardzības ministru Khaled al-Obeidi, lai diskutētu par situāciju Irākā. Ziņo kommersant.ru ar atsauci uz Reuters.

Irākas Naftas ministrija sanāksmi Dohasā uzskata par labu sākumu

Irākas Naftas ministrijas pārstāvis Assem Jihad nosauca naftas ražotāju sanaksmi Dohasā par labu sākumu, neraugoties uz to, ka tās biedri nespēja panākt vienprātību par naftas iegūves iesaldēšanu.

19.04.2016.

ASV pastiprina kiberuzbrukumus pret „Islāma valsti”

ASV pastiprina kiberuzbrukumus, kas ir vērsti pret „Islāma valsts” grupējumu, vēsta „The Daily Beast”.

Spānijas policija Maljorkā aiztur marokāni par sakariem ar Islāma valsti

Spānijai piederošajā Maljorkas salā policija otrdien aizturēja Marokas pilsoni, kurš uzturējis spēcīgus sakarus ar džihādistu grupējumu “Islāma valsts” un centies panākt teroraktu īstenošanu Spānijā un citur Eiropā, teikts policijas paziņojumā.

«Islāma valsts» uz Eiropu nosūtījusi vēl vairāk kaujinieku; pastāv iespējami un ticami draudi

Džihādistu grupējums «Islāma valsts», kas ir uzņēmies atbildību par nesenajiem Parīzes un Briseles teroraktiem, uz Eiropu, arī uz Beļģiju, pēc visa spriežot, ir nosūtījis vēl vairāk kaujinieku, otrdien paziņoja Beļģijas draudu analīzes koordinācijas vienība.


RAKSTIET ATBILDI VAI KOMENTĀRU