Džamals Al-Dhari: Nepieciešama steidzama rīcība Irākas krīzes gadijumā!

2016.gada 13. un 14. aprīlī Vācijā, Berlīnē notika konference, kurā tikās Organizācijas “Miera Vēstnieki Irākai” prezidents Šeihs Džamals al-Dhari ( attēlā )ar vadošiem Vācijas parlamenta pārstāvjiem, tāpat ar Vecāko amatpersonu no Vācijas Federālās kancelejas, Aizsardzības ministrijas darbiniekiem, un vadošajiem Vācijas preses pārstāvjiem.

Šeihu Džamalu al-Dhari Vācijā pavadija PAFI delegācija, tostarp tās valdes loceklis Džonijs Thome.

Šeihs Džamals al-Dhari sniedza padziļinātu ieskatu konferencē esošajiem parlamenta deputātiem, ierēdņiem un žurnālistiem par patreizējiem notikumiem, samilzušām problēmām un drošības situāciju Irākā. Īpašu uzmanību tika vērsta uz nestabilo politisko situāciju, izplatīto korupciju valstī, tās nespēju godīgi administrēt tiesiskumu. Tāpat liela vērība bija vērsta uz to, ka kaujinieki pašlaik kontrolē politiķus Bagdādē, kas nebūt nav pieļaujams faktors.

Tā saucamā Tikritas un Ramadi pilsētas “atbrīvošana” ir nosacīta, jo abas ir pilnībā izpostītas, to pārbūve maksās daudzus miljonus dolārus. Vairāk nekā trīs miljoni cilvēku ir pārvietoti citur, Fallūdžas valdība ir aplenkumā, bada nāvē aiziet bojā neskaitāmu nevainīgu sieviešu un bērnu. Bagdādes uzstājība uz šīm korozajām metodēm, kā arī tās leģitimitāte tiek vairota ar reliģiski motivētiem paramilitāristiem, kas kalpo kā katalizators Daesh, lai tas attīstītos savā darbībā.

Šobrīd svarīgākais ir atbrīvot Irāku un Tuvos Austrumus no tās destabilizējošiem spēkiem Daesh/ISIS un citiem paramilitāriem grupējumiem, kas turpina iznīcināt un postīt visu reģionu.

Šeihs Džamals Al-Dhari aicina Starptautisko Sabiedrību atbalstīt Irākas tautu, lai risinātu drošības un politiskās problēmas valstī. Irākas tautai jādod iespēja apvienoties, tai jābūt vienotai savā starpā, jāpanāk saskaņošanas process, kurā tiks atjaunots politiskais līdzsvars valstī, pamatojoties uz Irākiešu pilsoniskām vērtībām.

Šeihs Džamals Al-Dhari paziņoja par konferenci, kas tiks rīkota, lai izveidotu patiesu Irākas izlīguma procesu. Pašlaik tik uzrunāti visu valdošo grupu pārstāvji, kuri pārstāv dažādas Irākas sabiedrības segmentus. Konferences mērķi ir noteikt reālu ceļu uz politisko reformu, un identificēt un atrisināt problēmas Irākas valstī un Tuvajos Austrumos, kas kavē mieru šajā reģionā. Sīkāka informācija par konferenci tiks paziņota vēlāk.

Konferences laikā, Šeihs Džamals al Dhari pateicās Vācijas pilsoņiem par Irākas bēglu uzņemšanu savā valstī. Viņš izteica savas cerības, ka visiem Irākas dēliem un meitām būs iespēja atgriezties savā dzimtenē, dzīvot mierā un drošībā.


RAKSTIET ATBILDI VAI KOMENTĀRU