Krīze Irākā, Itālijas konferences pirmā diena!

Miera Vēstnieki Irākā ( PAFI ), sadarbībā ar ASV studiju centru, notureja “Irākas krīzes” konferences pirmo dienu Itālijā, Romā,.

Konferences mērķis ir pievērst starptautiskās sabiedrības uzmanību tam, ar kādām grūtībām saskaras Irākas tauta Irākas krīzes laikā.

Itālijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Vincenzo AMENDOLA ar savu runu atklāja šo divu dienu garo konferenci. Savā uzrunā Vincenzo Amendola aicināja visas pasaules uzmanību ārkārtes nepieciešamibai risināt Irākas krīzes radītās sekas, kuras nospiež Irākas tautu.
Miera Vēstnieki Irākai (PAFI) prezidents Šeihs Jamal al-Dhari sāka konferenci, uzsverot ārkārtas stāvokli savā dzimtajā valstī, un uzstājot, ka teroristu draudi Irākā patiešām ir kļuvuši par starptautisku krīzi. No Parīzes un Briseles uz Stambulu, tad Bagdādē. Radikālisms un vardarbība attīstas ne tikai Irākā, bet tagad jau apdraud cilvēkus visos Tuvajos Austrumos un Rietumos ir līdzīgi.

Šeihs Jamal al-Dhari uzsver, ka uzrodas ekstrēmistu grupa, tāda kā Daesh, kuri nogalina nevainīgus pamatiedzīvotājus, rada ekonomisko nestabilitāti, novedot valsti līdz pilnīgam ekonomikas sabrukumam. Nabadzība valda visapkārt, tiek izpostīts vēsturiskais mantojums, kas tika lolots gadu gadiem, lai tiktu nodots nākamām paaudzēm. Īpaši nozīmīgi ir tas, ka tiek izraisīts nepieredzēts migrācijas vilnis, kas nesas uz starptautisko vidi. Ir kļuvis skaidrs, ka, lai apkarotu šos radikāļus, ir jāievieš un jāīsteno plašāka un saistošāka stratēģija. Drošība ir būtisks aspekts šajā stratēģijā un ir neapšaubāmi noderīgs instruments, lai novērstu un likvidētu noteiktus draudus.

Šeihs al-Dhari savā runā uzsver, ka šodien, Irākas sabiedrība ir ļoti sadrumstalota dēļ tās šķeltās politiskās sistēmas, kas mudina Shia vai Sunnītu lojalitāti un reliģisko piederību. Teroristiskā vienība Daesh veiksmīgi izmantoja savā labā šo politisko sašķēlumu, pārvēršot to asiņainā Irākas tautas pilsoņu karā.

Irākas tautai neviens nejautāja, vai tā vēlas dzīvot zem teroristiskā sloga, tā tika pakļauta dažādām teroristiskām bandām. Īpaši tiek uzsvērta Irākas valdības nespēja aizstāvēt savu tautu.
Visi ziņojumi, kas tiek saņemti par panākumiem kaujās ar valdības spēkiem ir patiesības izkropļojumi.
Tā sauktā “uzvara” pār pilsētām, piemēram Ramadi pilsētas uzvara ir nosacīta. Ir iznīcināta gandrīz visa pilsēta, atstātas drupas, pazudināti un nogalināti vietējie iedzīvotāji.

Fallūdžas pilsētas iedzīvotāji cieš badu un ir nomocīti no paši savas valdības rīcības. Tieši Irākas valdība uzlika aplenkumu Fallūdžas pilsētai, kā rezultātā tauta mirst bada navē. Lai apkarotu terorismu, Bagdāde rīko dažādas kampaņas, kas naido cilvēkus savā starpā, aicinot pievērst īpašu uzmanību to pamattiesībām.

Sheik al-Dhari norāda, ka Daesh taktika ir rekrutēt jauniesaucamos, solot tiem savu aizstāvību, tādējādi tie leģitimizē savu šaušelīgo ideoloģiju un sekmē tikai šaušelīgus teroristu uzbrukumus.

Pirmajā Irākas krīzes konferences dienā īpaša nozīme tika vērsta Irākas kultūras vērtībām, kas parāda bagāto Irākas vēsturi un tās skaisto mantojumu, ko savā runā īpaši uzsvēra bijušais Kultūras ministrs Francesco Rutelli.

Daesh kaujinieki izlaupīja un guva vieglu peļņu no Irākas kultūrvēsturiskā mantojuma, pārdodot Irākas  nacionālo bagātību. Šeihs al-Dhari uzsver, ka ir būtiski informēt starptautisko sabiedrību, ka Daesh mērķis ir iznīcināt nāciju un dzēst tās vēsturi, kas atgādināja par mierīgu un kopīgu pagātni, balstoties uz savstarpēju cieņu un mierīgu līdzās pastāvēšanu. Daesh cenšas sadalīt valsti. Daesh izmanto kultūras terorismu pret tautu, tādējādi nospiežot un kontrolējot to.

Ir svarīgi atcerēties, atstāstīt un nodot Irākas kultūras stāsta turpinājumu , kā vēstures mantojumu Irākas tautas pēcnācējiem.


RAKSTIET ATBILDI VAI KOMENTĀRU