Nost ar aplenkumu! Laiks apturēt nevainīgu cilvēku nogalināšanu Fallūdžā!

Miera Vēstnieki Irākā (PAFI) ir ļoti nobažījušies par Fallūdžas civiliedzīvotāju traģisko likteni, kāds patreiz tos ir piemeklējis. Ir saņemti daudzi ziņojumi no civiliedzīvotājiem par to, ka pilsēta ir apleknta, par daudziem naves gadijumiem, par badu un ciešanām, ko izjūt īpaši sievietes , bērni un gados vecāki cilvēki.

Fallūdžas iedzīvotāji nav varējuši atstāt savas mājas kopš valdības uzsāktās, tā saucamās pilsētas atbrīvošanas misijas. Pilsētā cilvēki tiek turēti kā ķīlnieki, ko atbalsta gan valdība, gan Daesh. Abas puses tiek raksturotas kā ekstrēmas un bīstamas, kuras karo savā starpā, bet cieš Falūdžas iedzīvotāji.

No ANO ziņojumiem ir skaidrs, ka cilvēciskā situācia pilsētā, ko radijuši valdības spēki, karojot ar Daesh, ir ļoti bīstama. Tā jau ir paņēmusi daudz nevainīgu cilvēku dzīvības, sakropļojusi nevainīgos, izraisijusi badu un trūkumu. Medicīnas punktos katastrofāli trūkst medikamentu, kas ir par pamatu slimību attīstībai. Pilsētā trūkst pirmās nepieciešamības preces. ANO Humanitārais koordinators Irākā, Ms Lise Grande, savā paziņojumā Reuters, jau ir izteicis savas bažas par šiem gadījumiem.

The Wall Street Journal savos ziņojumos raksta, ka vismaz ducis civiliedzīvotāji ir miruši no bada, saistībā ar nocietinājumiem, ko uzlikuši Irākas armija un kaujinieki savā starpā. Šis ir viens no daudzajiem gadījumiem, ko uzrauga starptautiskie mēdiji. Ziņots, ka vietējie iedzīvotāji ir spiesti ēst zāli, lai nenomirtu badā.

Irākas valdība un tās para militārie spēki ir radījusi tieši šo traģisko situāciju, neļaujot civiliedzīvotājiem atstāt pilsētu.

PAFI aicina nekavējoties atcelt šo postošo aplenkumu, pirms turpinās nevainīgu cilvēku tīša nogalināšana. Mēs aicinām Apvienoto Nāciju Organizāciju un visas citas Starptautiskās struktūras cilvēktiesību jautājumos nepalikt vienaldzīgiem, bet gan iespēju robežās nodrošinot ārkārtas palīdzību pilsētas iedzīvotājiem!

Miera Vēstnieki Irākai

Prezidents : Šeihs Jamal al-Dhari


RAKSTIET ATBILDI VAI KOMENTĀRU