Harita Tohme ir Miera vēstnieki Irākai (PAFI) līdzdibinātāja, pašreizējā organizācijas priekšsēdētāja, un prominenta Latvijas pilsone. Viņa ir nolēmusi veltīt savu dzīvi, lai ieviestu izmaiņas pasaulē un apvienotu cilvēkus caur godīgu dialogu un jēgpilniem darījumiem. Tādējādi viņas dzīves stāsts ir unikāls!

Harita ir slavenā Latvijas komponista Aleksandra Kublinska meita un jau no agras bērnības Harita atrodas mākslas vidē. Sākotnēji viņas talants parādījās 6 gadu vecumā, kad sāka nodarboties ar daiļslidošanu Latvijā. Kāpjot pa karjeras kāpnēm uz augšu, 16 gadu vecumā viņa sasniedza sporta virsotnes Latvijā, iekļūstot Nacionālajā daiļslidošanas komandā. Tobrīd, skaudrās dzīves realitātes dēļ Padomju Savienībā, Harita sāka apsvērt labas izglītības iespējas, cerot nodrošināt gaišāku nākotni sev un savai ģimenei.

1998. gadā, pēc Latvijas Valsts Universitātes absolvēšanas, iegūstot grādu angļu valodas pedagoģijā un filoloģijā, Harita sāka strādāt, lai piesaistītu investīcijas un radītu darbavietas Latvijā, biznesa attiecībām alumīnija eksporta uzņēmumā Mono-AM. Pēc divu gadu darba Mono-AM Harita pārgāja uz Rīgas Biznesa centru, kur sadarbojās ar biznesmeņiem un uzņēmējiem no rietumiem, kuri meklēja investīciju iespējas Latvijā. Rīgas Biznesa centrā Harita sniedza plašu biznesa pakalpojumu klāstu, kas Latvijai tajā laikā pietrūka.

Haritas darbs Rīgas Biznesa centrā sakrita ar vēsturisku brīdi Latvijas vēsturē. Notiekot politiskām un sociālām reformām Padomju Savienībā 1980o gadu beigās, 4.maija 1990. gadā Latvijas Parlaments pasludina sevi par neatkarīgu valsti. Maskava neatzina šādu deklarāciju un līdz 1991. gadam saglabāja Latvijas okupāciju. 1991. gada augustā pilsētai tika pārtrauktas komunikācijas, bet Rīgas Biznesa centram bija viena no dažām strādājošajām teleksa iekārtām, kas spēja pārsūtīt ziņas ārpus Latvijas. Harita sāka strādāt ar žurnālistiem un citiem darbiniekiem, lai nosūtītu ziņas par to, kas notiek Rīgā uz vairākām ziņu aģentūrām.

Harita varēja nosūtīt pa teleksu Latvijas Republikas neatkarības de facto paziņojumu Apvienoto Nāciju Organizācijai pēc Latvijas Ārlietu ministrijas pieprasījuma augustā.

Turpinot savu iesaistīšanos biznesa un uzņēmējdarbības darījumos, Harita veselu desmitgadi nodrošināja vairāku savu uzņēmumu darbību, radot darba vietas daudziem latviešiem.

2000. gadā viņa satika savu tagadējo vīru Džoniju Tohme (Johnny Tohme), libāniešu biznesmeni, ar kuru viņa vadīja veiksmīgu libāniešu restorānu, kas atradās Latvijas piekrastē Jūrmalā. Pateicoties savam vīram, viņa sāka novērtēt Tuvo Austrumu kultūru un viņai radās simpātijas pret šo reģionu. No 2009. līdz 2010. gadam ģimene pārcēlās, lai izjustu, kāda ir dzīve Beirūtā, Libānā.

Ideja par PAFI radās Beirūtā, jo Džonijs un Harita satikās ar Šeihu Džamalu al-Dhari, kurš meklēja veidus, kā piesaistīt uzmanību Irākas nožēlojamajam stāvoklim Irākas kara un tā seku laikā.

Tā kā Latvija bija nākamā Eiropas Savienības prezidentūras valsts, Harita kopā ar Šeihu Džamalu al-Dhari 2014. gadā nodibināja PAFI.

Harita uzskata, ka, tā kā Latvija nav nomākta ar pagātnes kļūdām Tuvajos Austrumos, tā ir vispiemērotākā vieta, no kurienes uzsākt Džamala vēstījuma un PAFI organizācijas palaišanu pasaulē.

Harita ir veltījusi laiku, lai izprastu pozitīvo lomu, kādu Latvija var sniegt pasaulei un, kā pasaule var palīdzēt Latvijai. Harita ir iekļāvusi PAFI misiju, lai nestu mieru Irākai, kā arī lai sadarbotos, lai palielinātu investīcijas un darba iespējas Latvijā.