Viņa eminence Šeihs Džamals al-Dhari ir viens no al-Zoba cilts līderiem Irākā, kā arī brāļadēls nesen mirušajam Islāma zinātniekam un reliģiskajam līderim Šeiham Haritam al-Dhari.

Džamals dzimis Irākas Abu Ghraib rajonā 1965. gada 16. jūlijā. Viņš uzauga al-Zoba ciltī. 1970-tajos gados izglītību guva Hafsa skolā.

1980-tajos gados Džamals tika iesaukts Irākas armijā, lai cīnītos Irānas – Irākas karā. Frontes laikā viņš cīnījās līdzās ar gan sunnītu, gan šiītu virsniekiem un draugiem no Irākas Republikas gvardes.

1987. gadā Džamalu kopā ar viņa biedriem apsūdzēja darbībā pret Baatistu režīmu un 1988. gadā militārā tiesa viņu notiesāja, piespriežot cietumsodu. 1990. gadā, kad Kuveitā iebruka Sadams Huseins, Džamals un viņa biedri tika atbrīvoti, jo Sadamam bija ļoti nepieciešamas sunnītu ciltis, lai atbalstītu viņa ģimeni un režīmu Irākā.

Pēc 2003. gada koalīcijas spēku iebrukuma Irākā, Džamals bija spēcīgs Irākas nacionālisma un pašpārvaldes rosinātājs. 2005. gadā visa viņa ģimene cīnījās pret Alkaida okupāciju Irākas teritorijā. Šo cīņu rezultātā Džamals zaudēja 70 savas ģimenes locekļus.

2014. gadā Džamals palīdzēja izveidot starptautiski orientētu, nevalstisku organizāciju “Miera vēstnieki Irākai”, kuras mērķis ir izskaidrot Rietumu auditorijai pašreizējo situāciju Irākā, lai noteiktu labāko politiku, pilnībā atbrīvotu Irāku no ISIS/Daesh un citiem teroristu spēkiem, kā arī izveidotu starptautisko atbalstu, kas aptvertu visu Irāku.

Pašreiz Džamals darbojas, lai radītu nesektantisku un iekļaujošu vidi visiem irākiešiem.