Miera vēstnieki Irākai ir pārliecināti, ka militārā darbība Irākā tikai kavē politisko risinājumu visām Irākas kopienām. Militārā stratēģija viena pati neapvienos Irāku. Ideoloģiju un terorismu nav iespējams apkarot ar nekontrolējamu bombardēšanu. Sabiedrībai ir jāatzīst, ka jebkura militārā darbība pati par sevi ir nepareiza, un arī neproduktīva. Tā padara visus iespējamos risinājumus neiespējamus.

PAFI vīzija ilgtermiņā ir koncentrēties uz risinājumiem, kas aicina vairot izpratni par notiekošiem procesiem Irākā. Veidot produktīvu diskusiju par visiem samilzušajiem jautājumiem, ar ko Irāka saskaras dotajā brīdī. Izglītot un informēt sabiedrību un politikas veidotājus par pašreizējiem apstākļiem Irākā, veidot dialogu un sadarbību ar dažādiem sabiedrības locekļiem nacionālā un starptautiskā plāksnē.

PAFI mērķis ir virzīties uz priekšu, labojot  maldīgos priekšstatus, kas izveidojušies daudzu gadu garumā par Irākas sabiedrību un politisko iekārtu. Ar komunikācijas palīdzību PAFI  vēlas atrast efektīvākus veidus, kā tikt galā ar tādām grupām kā ISIS un tai līdzīgajām.